lancome

تاریخچه برند لانکوم (Lancôme)

لانکوم، (به فرانسوی: Lancôme) شرکت لوازم آرایشی و بهداشتی فرانسوی است، که در زمینه تولید و توزیع عطر و ترکیبات معطر، لوازم آرایشی، رنگ مو و محصولات مراقبت از پوست، فعالیت می‌کند.

شرکت لانکوم در سال ۱۹۳۵ توسط آرماند پتیژن تاسیس گردید و در سال ۱۹۶۴ توسط شرکت لورئال خریداری شد. این شرکت در حال حاضر زیرمجموعه‌ای از گروه لورئال می‌باشد. دفتر مرکزی شرکت لانکوم در شهر پاریس قرار دارد.

نام برند لانکوم از قلعه‌ای قدیمی واقع در قلب فرانسه به نام (le château de lancosme) الهام گرفته شده. از آنجایی که در اطراف این قلعه گل‌های رز زیبایی وجود داشت،تک گل رز به عنوان سمبل این برند انتخاب شد.

این برند در سال ۱۹۳۵ میلادی پنج عطر با نام‌های Tendre Nuit-Bocages-Conquete-Kypre-Tropiques- را در نمایشگاه جهانی بروکسل به نمایش گذاشت. سال بعد پتیتژن با تولید کرم مرطوب کننده‌ای لوکس وارد عرصه‌ی محصولات مراقبت از پوست شد.

دو سال بعد این برند تولید و عرضه‌ی محصولات آرایشی را آغاز کرد. در آغاز کار یکی از معروف‌ترین و همچنین پرفروش‌ترین محصولات این برند، رژلبی تقریبا سرخابی رنگ با عطر گل رز بود که این محصول تا ۳۰ سال بعد از تولید همچنان جزء یکی از پرفروش‌ترین‌ها بود.