عطر و ادکلنکمی صبر کنید...

چرا از عطر یا ادکلن استفاده کنیم؟

حس بویایی بر روی بخش راست مغز بدن انسان که عواطف، حافظه و خلاقیت را کنترل می کند تاثیر مثبت دارد. امروزه از آروماتراپی روغن های معطر و رایحه آن برای درمان مشکلات فیزیکی و عاطفی و سلامت هورمونی بدن استفاده می شود. نظریه آروماتراپی بیان می کند که استفاده از اسانس های اساسی به تقویت سیستم ایمنی بدن هنگام استنشاق کمک می کند. بوی های شیرین  نیز بر خلق و خوی افراد تأثیر می گذارد و می تواند به عنوان یک نوع روان درمانی مورد استفاده قرار گیرد. از این رو لازم است تا اطلاعات درست و کاملی راجع به عطر و ادکلن و انواع آن داشته باشیم تا با انتخاب عطر مناسب تاثیر مطلوبی بر اطرافیانمان داشته باشیم.

چگونه عطر و ادکلن مناسب انتخاب و خرید کنیم؟

 به طور معمول، ادکلن یا عطر با غلظت بالا بوی قوی تر دارند و مدت زمان ماندگاری طولانی تر می شوند. بعضی افراد احساس می کنند که قیمت بالاتر ارزش بیشتری دارد، البته همیشه این موضوع صحت ندارد اما معمولا عطرهای با قیمت بالاتر ماندگاری بیشتری دارند. دقت کنید که بسته به نوع استفاده، از عطری با غلظت مناسب استفاده کنید. بطور مثال در هنگام مصاحبه شغلی از ادو تویلت استفاده کنید. غلظت این ادوپرفیوم اجازه می دهد تا هنگامی که شما به مصاحبه شغلی رفته اید، یک دنباله به عنوان خاطره ای غم انگیز از شما بر جای بماند. این امر به شما کمک خواهد کرد که در برابر سایر افرادی که مراجعه کرده اند پیروز شوید.

معیار هایی توصیف غلظت عطر و ادکلن چیست؟

معیارهایی که برای توصیف غِلظت تقریبی یک عطر با استفاده از درصد یا حجم روغن معطر در آن، مورد استفاده قرار می‌گیرد معمولاً مبهم و غیر دقیق می‌باشند. فهرستی از عبارات معمول به شرح زیر ارائه شده‌است:

  • پودر عطر شامل 31٪ اسانس عطری در پودر تالک آرایشی بدون وجود الکل می‌باشد.
  • عطر یا perfume با غلظتی بین 30–40٪ از مواد معطر؛ غلیظ‌ترین، خالص‌ترین، ماندگارترین و در عین حال گران‌ترین نوع عطر است.
  • اسپریت ادو پرفیوم یا ESdP شامل 15–30٪ مواد معطر، یک ترکیب که به‌ ندرت بین عصاره عطر و ادوپرفیوم استفاده می‌شود.
  • ادوپرفیومیا EdP به معنی «مایع عطر» با غلظتی در حدود 10–20٪ رایج‌ترین نوع  عطر است که ماندگاری مناسبی دارد و به گرانی عطر هم  نیست. این نوع عطر را  با عبارت (millésime) نیز نشان می‌دهند.
  • اُدوتویلت یا EdT به‌معنی «مایع آرایش» در حدود 8–16٪ غلظت داشته و بوی ملایمی دارد که ماندگاری  زیادی هم ندارد و برای تمدید بوی آن باید چندین بار در طول روز از آن استفاده شود.
  • ادوکلن یا EdC، به‌معنی «مایع کلن» با غلظتی در حدود  3–6٪ از مواد معطر قابل ذکر است که عبارت Original Eau de Cologne یک نام تجاری ثبت شده‌است.
  • پرفیوم میست با غلظت 3–8٪ مواد معطر در حلال غیرالکلی.
  • اسپلش و افترشیو (EdS) با 1–3٪ غلظت مواد معطر.

در تمام این محصولات اتانول یا ترکیب آب و اتانول به عنوان حلال مواد معطر به کار می‌رود. مواد اولیه‌ی معطر می‌توانند در روغن‌های بی‌بوی دیگری نظیر روغن نارگیل تصفیه شده یا در موم‌های مایعی نظیر روغن جوجوبا (Jojoba oil) حل شوند. ادامه این مقاله عالی را در اینجا بخوانید.

فروشگاه اینترنتی فرما مارکت انواع عطر و ادکلن های اورجینال و تستر را به قیمت بسیار عالی در اختیار شما عزیزان قرار داده است. شما از طریق سایت www.farmamarket.ir و همچنین از طریق صفحه های اجتماعی می توانید سفارشتان را ثبت کنید.